Svarbiausią ir nuolat atnaujinamą informacija galite rasti ČIA

Nuo vasario 24 dienos Lietuvos oro uostuose taikomos papildomos rizikos valdymo priemonės dėl koronaviruso užsikrėtimo atvejų Italijoje. Tikrinami ir konsultuojami visi iš Šiaurės Italijos oro uostų į Lietuvą atvykstantys keleiviai, oro uostuose tai atlieka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir savanoriai.

Gavus Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas papildomoms rizikos kontrolės priemonėms - Vilniaus oro uoste keleiviams iš Šiaurės Italijos buvo skirtas B sektorius atvykimo terminale. Tik šioje zonoje vyksta skrydžių pasitikimas iš Italijos bei konsultuojami visi be išimties keleiviai.

Šiuo metu minėti keleiviai į B sektorių patenka iš lauko ir neina likusia terminalo dalimi. Į šią zoną nukreipiami tiek keleiviai, tiek jų bagažas. Teigiama, kad tokiu būdu keleivių srautas iš padidėjusios rizikos teritorijų - maksimaliai atribojamas nuo kitų keleivių srauto.

Tokios priemonės bus taikomos visą laikotarpį, kurį jų imtis rekomenduos sveikatos specialistai.

Keleivių iš Šiaurės Italijos papildoma patikra gali trukti apie 10-15 minučių, todėl į tai atsižvelgti turėtų ir šiuos keleivius pasitinkantys žmonės atvykimo terminale.

Kauno ir Palangos oro uostuose, remiantis specialistų rekomendacijomis, nuo šiandien taip pat bus imtasi papildomų priemonių keleivių srautams iš Italijos atskirti.

Apie Lietuvos oro uostus

Lietuvos oro uostų tinklui priklauso trys oro vartai Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2019 m. jie aptarnavo 6,5 mln. keleivių ir 62 tūkst. skrydžių. Šio žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 15 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 76 reguliariosiomis kryptimis į 51 miestą 26 šalyse.

 

Dažniausiai užduodami klausimai:

  1. Turiu bilietus į Italiją, ar man saugu skristi, gal atšaukti, kur kreiptis dėl informacijos? Sprendimą dėl skrydžio gali priimti tik pats keleivis. Dėl skrydžio rekomenduojame pasikonsultuoti su Užsienio reikalų ministerija arba sekti jų svetainėje teikiamą informaciją  https://www.urm.lt/ bei skaityti aktualią informaciją Sveikatos apsaugos ministerijos  svetainėje http://sam.lrv.lt/  Nusprendus nevykti, dėl bilieto pakeitimo ar galimos kompensacijos prašome kreiptis į skrydį vykdančią aviakompaniją.

 

  1. Ar neplanuojama atšaukti skrydžius į Italiją?
    Kol kas skrydžiai vyksta pagal numatytą grafiką, rekomenduojame sekti naujienas, nes situacija pasaulyje kasdien keičiasi.

 

  1. Kas daroma iš oro uosto pusės, kad apsaugoti žmones nuo Korona viruso?
    Oro uoste nuolat dirba NVSC (Nacionalinio Visuomenės sveikatos centro) specialistai, konsultuoja ir tikrina keleivius, atvykę iš Šiaurės Italijos ateina per atskirą sektorių, kad būtų kuo mažiau kontaktų su kitais keleiviais.

 

  1. Atvyksta giminaičiai iš Šiaurės Italijos/Kinijos. Ar saugu juos pasiimti iš oro uosto?  
    Lietuvos oro uostuose budi NVSC specialistai, tikrina ir konsultuoja keleivius, atvykusius iš kitų šalių, imasi prevencinių priemonių.  Atvykus į oro uostą dėl to gali tekti palaukti ilgiau,  apie 15 min Dėl saugumo ir prevencinių priemonių nusprendžia kiekvienas asmeniškai.

     
  2. Ar galiu tikėtis kompensacijos už bilietus, jei atsisakysiu skristi dėl Korona viruso?
    Dėl šio klausimo rekomenduojame kreiptis į aviakompaniją ar agentūrą, pardavusią bilietus.

 

  1. Kokios karantino procedūros vyksta Milano oro uoste?
    Šiuo klausimu geriausiai kreiptis tiesiogiai į Milano oro uostą.

 

  1. Ar gali būti, kad Vilniaus, Kauno ar Palangos oro uostai gali būti uždaryti?  
    Vilniaus/Kauno/Palangos oro uostų šiuo metu uždaryti neplanuojama. Visi skrydžiai vyksta numatyta tvarka, tačiau yra taikomos rizikos valdymo priemonės

 

  1. Ar visi keleiviai privalomai tikrinami, ar pasirinktinai tik tada jeigu prastai jaučiasi?
    Nuo vasario 24 dienos Lietuvos oro uostuose taikomos papildomos rizikos valdymo priemonės dėl Korona viruso užsikrėtimo atvejų Šiaurės Italijoje. Tikrinami ir konsultuojami visi be išimties iš Šiaurės Italijos oro uostų į Lietuvą atvykstantys keleiviai, oro uostuose tai atlieka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir savanoriai. Kitų skrydžių keleiviai tikrinami ir konsultuojami, jei pastaruoju metu lankėsi Kinijoje.

 

  1. Kokios patikros priemonės yra Italijos oro uostuose? Jei bus įtarimas, kad keleivis serga, ar jis bus deportuotas atgal į savo šalį?
    Lietuvos oro uostai neturi tokios informacijos, dėl jos reikia kreiptis į konkretų atvykimo oro uostą.
Paskutinė atnaujinimo data: 2020 03 03 d. 10:43
Atgal
X