Leisti

Kalėdinės dovanos ir sveikinimai jau keliauja aplink pasaulį. Tam, kad staigmenos kuo greičiau pasiektų gavėjus, jas į Kauno oro uostą ir iš jo iki pat didžiųjų žiemos švenčių skraidins dar vienas krovininis orlaivis. Kalėdiniu laikotarpiu Kaune siuntoms skiriami keturi papildomi skrydžiai per savaitę. Skaičiuojama, kad iš viso krovininių skrydžių skaičius ūgtels ketvirtadaliu

Pajėgas pastiprinsiantis orlaivis į Kauno oro uostą ir iš jo skraido nuo lapkričio vidurio iki gruodžio 21 dienos. Skrydžiai vykdomi kartą per dieną nuo antradienio iki penktadienio. Orlaivis Kauną jungia su Vokietija, Kelno-Bonos oro uostu, tad Vidurio Europą įvairiausi siuntiniai pasieks kur kas greičiau. Dėl sukurtos patogios infrastruktūros į ir iš Kauno atgabenamų krovinių srautas yra intensyvus visus metus, o patį įkarštį pasiekia šventiniu laikotarpiu. Be abejo, šis metų laikas be galo svarbus kiekvienai krovinius gabenančiai įmonei, todėl ieškoma sprendimų, kaip suteikti geriausias sąlygas efektyviai partnerių veiklai vykdyti.

 „Iš savo pusės siekiame užtikrinti, kad visi oro uoste vykdomi procesai, įskaitant tinkamą orlaivių aptarnavimą ir tam reikalingus pajėgumus, vyktų operatyviai ir sklandžiai. Kauno oro uostas turi patirties aptarnaujant net ir didžiausius krovininius orlaivius, tokius kaip „Boeing B747“. Tad antruosius pagal dydį šalyje oro vartus esame visiškai parengę intensyviai krovinių vežimo veiklai. Tai, kad partneriai didina skrydžių skaičių dar kartą patvirtina, kad mūsų kompetencijomis ir galimybėmis yra pasitikima“, – tvirtina Kauno oro uosto vadovas Karolis Matulaitis.

Skubių siuntų įmonės UPS įgalioto atstovo UAB „Skubios siuntos“ direktorius Vaidotas Lašas patvirtina, kad žiemos šventės siuntų pervežimu užsiimančioms bendrovėms yra bene labiausiai įtemptas metų laikas. Kalėdinis pikas UPS prasideda iškart po Padėkos dienos, kai vyksta „Juodojo penktadienio“ išpardavimai. Šiais metais, UPS visame pasaulyje ketina pasamdyti apie 100 tūkst. papildomų darbuotojų kalėdiniam periodui, kad užtikrintų sklandų siuntinių judėjimą.

 „2018 metų kalėdiniam sezonui ruošiamės ne tik išplėsdami automobilių parką, samdydami naujus darbuotojus, bet ir didindami skrydžių kiekį į Kauno oro uostą. Jau dabar kiekvieną dieną į Kauną atvyksta du UPS siuntinius skraidinantys lėktuvai, kurie kartu gali gabenti daugiau nei 10 tonų“, – pažymi V. Lašas.

 Savo ruožtu Kauno oro uostas skaičiuoja, kad metams baigiantis iš viso bus perskraidinta 3 tūkst. tonų krovinių. Iki kalėdinio laikotarpio į Kauno oro uostą kiekvieną darbo dieną atvyksta ir išvyksta trys krovininiai orlaiviai. Iš viso per savaitę įvykdoma 15 krovininių skrydžių pirmyn ir atgal. Skrydžius rengia dvi aviakompanijos – „Sprint Air Cargo“ ir „Sprint Air“. Kroviniai į Kauno oro uostą atgabenami skubių siuntų pergabenimo įmonėmis – UPS ir TNT. 

Antri pagal dydį šalies oro vartai pasižymi patogia strategine padėtimi. Iš čia patogu pasiekti centrinę Europą ir Baltijos regioną. Krovininiai orlaiviai į Kauną atvyksta iš Kelno-Bonos (Vokietija), Varšuvos Šopeno (Lenkija) ir Rygos (Latvija) oro uostų. Tomis pačiomis kryptimis vykdomi ir išvykimai.

Apie Kauno oro uostą 

Kauno oro uostas priklauso Lietuvos oro uostų tinklui, valdančiam trejus oro vartus Vilniuje, Kaune ir Palangoje. Per 2017 m. jie aptarnavo 5,2 mln. keleivių ir 55 tūkst. skrydžių. Žiemos sezono metu iš Lietuvos oro uostų 15 aviakompanijų tiesiogiai skraidina 65 reguliariosiomis kryptimis į 56 miestus 26 šalyse. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) duomenimis, Lietuvos oro uostai prie Lietuvos BVP prisideda 2,5 proc. 

Paskutinė atnaujinimo data: 2019 02 18 d. 15:09
Atgal