Leisti

Pasibaigus karantinui, apsauginių veido kaukių dėvėjimas vyresniems nei 6 m. keleiviams Lietuvos oro uostuose išlieka privalomas. Kaukių laikinai galima nedėvėti oro uostuose esančiose kavinėse bei restoranuose.
Apie taikomas saugumo priemones plačiau skaitykite 
čia

Formą*, kurią būtina užpildyti vykstant į Lietuvą, galite pildyti čia.

*Tai Lietuvos Respublikos nustatyta privaloma saugumo priemonė dėl COVID-19. 


Informaciją apie visas šiuo metu vykdomas kryptis iš Lietuvos oro uostų ir šalių, į kurias ketinate vykti, taikomus reikalavimus rasite čia.

Informacija apie atnaujinamus skrydžius, jų dažnį bei tvarkaraštį nuolat keičiasi, tad kviečiame nuolat tikrinti jūsų oro linijų bendrovės bei oro uosto teikiamą informaciją. 

Skrydžių tvarkaraštyje tiksliausia informacija pateikiama ne anksčiau kaip 48 val. iki numatomo skrydžio. 

 
Koronaviruso paveiktos šalys, iš kurių parvykus būtina izoliacija
Infogram

  • Sveikatos apsaugos ministerijos informacija grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą yra čia.
  • Užsienio reikalų ministerijos informaciją keliaujantiems galite rasti čia.
  • Informaciją apie Covid-19 galite rasti čia

SAUGUMO REIKALAVIMAI

Atnaujinus skrydžius, oro uoste įdiegtos papildomos saugumo priemonės ir galioja naujos taisyklės.

Apie jas skaitykite čia.  


DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
(atnaujinta 2020-11-23)

[[#ex]]

Planuojant skrydį

Prieš kiek laiko turiu atvykti į oro uostą?

Ne mažiau kaip 2 val. iki skrydžio.

 

Skrydžio dieną noriu pasikeisti bilietą. Ar yra galimybė?

Likus mažiau nei 24 val. bilietus keisti galima tik oro uosto bilietų kasose. Bilietų kasos atsidaro likus 2 val. iki numatyto skrydžio ir užsidaro iš karto po vartų uždarymo.

 

Kur rasti informaciją dėl šalies, į kurią vykstama, reikalavimų?

Rekomenduojame kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu telefonu 8 5 2362444 arba URM interneto svetainėje. Taip pat galite susipažinti su mūsų teikiama informacija čia


Skrydžių informacija: išvykimas

Kokius dokumentus reikia turėti oro uoste išvykstant iš Lietuvos?

Galiojantį asmens tapatybės dokumentą, skrydžio bilietą ar rezervacijos kodą bei šalies, į kurią vykstama, reikalavimus atitinkančius dokumentus. Dažniausiai tai gyvenamosios vietos deklaracija, dokumentai įrodantys, kad turite nekilnojamojo turto užsienio šalyje, darbo sutartys, garantiniai raštai ir pan. Dėl informacijos apie tikslius reikalavimus kreiptis į LR Užsienio reikalų ministeriją www.urm.lt

 

Kaip elgtis atvykus į oro uostą?

Lietuvos oro uostuose į  išvykimo terminalą įleidžiami tik išvykstantys keleiviai, kurie su savimi turi numatomo skrydžio bilietą (fiziniu ar elektroniniu formatu) ar ketinantys įsigyti bilietą. Taip pat būtina dėvėti asmens apsaugos priemones - veido kaukę (medicininę ar kitokią), respiratorių ar pan. 

 

Ar bus vykdoma pasienio patikra, atvykstant ar išvykstant iš Lietuvos?

Išvykstantiems ir atvykstantiems keleiviams patikra bus vykdoma tik vykstant į ar atvykus iš ne Šengeno šalių. Šengeno šalių erdvės sąrašą rasite čia.  

 

Ar galiu išvykti iš Lietuvos Respublikos nepasibaigus privalomai saviizoliacijai?

Taip, keleivis turintis išvykimo iš Lietuvos bilietus nepasibaigus privalomai 10 dienų saviizoliacijai, turi pateikti prašymą NVSC (https://nvsc.lrv.lt/leidimas ar paskambinus bendruoju telefonu Nr. (85) 264 9676) leisti palikti izoliavimosi vietą. Negavus leidimo, išvykstant iš šalies Valstybės sienos apsaugos pareigūnai skiria nuo 250 EUR baudą.

 

Kur kreiptis dėl kompensacijos, susijusios su skrydžių pokyčiais?

Dėl šio klausimo rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į aviakompaniją, kelionės organizatorių ar jūsų bilietų pardavėją.


Skrydžių informacija: atvykimas

Kas gali atvykti į Lietuvą?

Į Lietuvą gali atvykti Lietuvos Respublikos ir  Europos ekonominės erdvės valstybių (Europos sąjungos, Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteinas), Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės,  Andoros Kunigaikštystės*, Monako Kunigaikštystės*, San Marino Respublikos* ir Šventojo Sosto (Vatikano miesto Valstybės)* piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims.
* atvykstant iš šių šalių privaloma turėti neigiamą Covid-19 tyrimo rezultatą arba pasidaryti tyrimą Lietuvoje. 

Asmenys, atvykę iš aukčiau išvardintų valstybių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, turi izoliuotis 10 dienų arba iki kol bus gautas neigiamas Covid-19 tyrimo rezultatas.  Saviizoliacija netaikoma, jei keleivis turi negiamą nevėlesnį nei 48 val. Covid-19 tyrimo rezultatą. Taip pat taikomos kitos išimtys (įguloms, sportininakms ir pan.). Visgi išlieka rekomendacija riboti socialinius kontaktus ir devėti asmens apsaugos priemonės 10 dienų nuo atvykimo į Lietuvą. 

Užsieniečiai atvykę į Lietuvą ir nenorintys saviizoliuotis, privalo per 24 val. nuo atvykimo kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar laboratorinius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti tyrimo atlikimui. Užsienyje atliktas testas ir atsivežtas jo rezultatas nebegalioja (plačiau LVR įstatyme nr. V-1680).

Užsieniečiai atvykti iš trečiųjų šalių gali tik pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime numatytas išimtis (žr. nutarimo papunktį 3.3).

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašą planuojama atnaujinti kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Jis yra skelbiamas čia.

VNO: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 8 655 00176 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

KUN: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Kauno oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 837399319 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

PLQ: Kilus neaiškumams dėl konkretaus atvejo, prašome skambinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Palangos oro uosto pasienio kontrolės punktui tel. Nr. 846053688 visą parą. VSAT tinklalapis: www.pasienis.lt

 

Kokie reikalavimai taikomi atvykimui?

Visi keleiviai prieš lipdami į lėktuvą turi užpildyti NVSC formą ir gautą QR kodą pateikti oro uosto, iš kurio vykstama, laipinimą vykdančiam personalui. Atvykus į Lietuvą, atsitiktiniu būdu tikrinami turimi QR kodai.

 

Ar reikės laikytis saviizoliavicijos 14 d., atvykus į Lietuvą?

Nuo spalio 26 d. Lietuvoje įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas, remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC)  skelbiama informacija (ECDC žemėlapis). Atvykstantiesiems iš žaliosios zonos ribojimai netaikomi. Vykstantiems į Lietuvą iš raudonosios ir pilkosios zonų ir toliau skiriama izoliacija arba prašoma turėti atliktą koronaviruso (COVID-19) testą ir neigiamą jo rezultatą (plačiau apie sprendimą čia).

Saviizoliacijai taikomos išimtys, jos plačiai aprašomos čia (1 punktas). Nepatenkantys į numatytas išimtys, tačiau nenorintys saviizoliuotis turi turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas atliko COVID-19 testo rezultatą. Arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia, ir iki kol bus gautas neigiamas testo rezultatas, izoliuotis namuose.

Asmenims, gavus neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą, izoliavimas nebetaikomas, tačiau 10 dienų nuo grįžimo / atvykimo į LR rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, dirbantiems asmenims – rekomenduojama tik nuvykti į darbą ir namus (plačiau įsakyme).

 

Ką daryti, jei neturiu QR kodo atvykęs į oro uostą?

Jei turite telefoną su interneto ryšiu, užpildykite formą ir gausite laipinimo  metu reikalingą QR kodą. Kitu atveju, pasiteiraukite oro uosto, iš kurio vykstate, personalo, kad suteiktų priemones anketai užpildyti.

 

Prieš kiek laiko reikia užpildyti NVSC formą?

Formą patariame pildyti atlikus registraciją į skrydį, kadangi pildant reikalingi registracijos metu gauti duomenys – sėdėjimo vieta ir pan.

 

Ar reikia pildyti formą keliaujant tranzitu?

Ne, jei vykstama oras-oras transportu. Jei vykstama oras-žemė/vanduo, reikia pildyti formą, joje nurodant, kad adresas - "Tranzitas į X šalį", o savivaldybę - tą, kuriame mieste nusileidžia jūsų lėktuvas. 

 

Ar formą galima rasti kitomis kalbomis?

Taip, forma pateikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

 

Ar į šalį atvykusiems vaikams taip pat reikia pildyti atvykstančių keleivių NVSC formą?

Taip, formą už vaikus pildo tėvai. Vaikai taip pat gauna QR kodus. 

 

Ar vykdoma pasienio patikra, atvykstant į Lietuvą?

Pasienio patikra vykdoma tik iš ne Šengeno šalių atvykstantiems keleiviams.

 

Ar į oro uostą gali atvykti keleivius pasitinkantys asmenys?

Taip, asmenys gali atvykti į oro uostą. Pasitinkant atvykstančius keleivius, reikia laikytis asmens higienos ir saugumo reikalavimų.


Skrydžių informacija: tranzitas

Ar galima per Lietuvos Respubliką vykti tranzitu?

Taip. Tranzitas galimas, kai neišeinama iš oro uosto zonos. Taip pat galimas asmenų per Lietuvos Respubliką tranzitas, kai užtikrinami tik būtinieji sustojimai (degalų papildymui, higienos poreikių užtikrinimui ir pan.).


Reikalavimai ir priemonės oro uoste          

Kokių taisyklių rekomenduojama laikytis oro uoste?

• Blogai pasijutus kreipkitės į Koronaviruso „karštąją liniją“ 1808/+370 (37) 367 963.

• Dėvėkite apsauginę veido kaukę arba kitas apsaugines veido priemones (nuo 6 m. amžiaus). Rekomenduojame dėvėti ir pirštines.

• Laikykitės asmens higienos – tinkamai plaukite/dezinfekuokite rankas, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (naudokitės servetėle ar sulenkta alkūne), nelieskite rankomis veido, akių.

• Laikykitės saugaus 1–2 metrų atstumo nuo kitų keleivių ir darbuotojų.

• Už prekes, paslaugas kaip įmanoma dažniau atsiskaitykite banko kortele ar bekontakčiu būdu.

• Venkite nebūtinų žmonių susibūrimo vietų, fizinių kontaktų.

• Nerekomenduojame lankytis rizikos grupės asmenims (vyresniems nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis).

 

Kokios kvėpavimo takų ir burnos apsaugos priemonės tinkamos, patekimui į keleivių terminalą?

Tai gali būti medicininė kaukė, respiratorius arba savadarbė kaukė. Veido skydeliai netinkami, nes jie neapsaugo
kvėpavimo takų.

 

Ar keleivių terminale ar lėktuve galiu dėvėti veido skydelį?

Ne, vien skydelio nepakanka, jis neapsaugo kvėpavimo takų. 

 

Kokios asmens apsaugos priemonės yra tinkamos dėvėti lėktuve?

Rekomenduojama prieš skrydį pasitikrinti konkrečios aviakompanijos keliamus reikalavimus, tačiau dažniausiai lėktuve reikalaujama dėvėti
tik medicinines kaukes ir FFP tipo respiratorius (be ventilio). 


Viešasis transportas ir parkavimas                

Ar galima į Kauno oro uostą atvykti/išvykti viešuoju transportu?

Taip, tačiau atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu įsigyti autobuso bilietą pas vairuotoją galimybės nėra. Apie bilietų įsigijimą informaciją galite rasti ČIA

Autobusų tvarkaraščius iš/į  Kauno oro uostą galite rasti ČIA

 

Ar vykdomi tarpmiestiniai ir tarptautiniai autobusų reisai, kuriais keleiviai gali pasiekti oro uostus?

Tarptautiniai ir užsakomieji tarpmiestiniai – vykdomi, tačiau atsižvelgiant į esamą situaciją, grafikai nuolat kinta. Pageidaujamas kryptis reikalinga tikrinti su kiekvienu vežėju individualiai, kadangi, nesurinkus keleivių, reisai gali būti nevykdomi.

Informaciją apie skirtingų vežėjų veiklą galima rasti čia:

www.ollex.lt

https://ecolines.net/lt/lt

https://toks.lt/apie-mus/naujienos/

http://www.flybus.lv/en/-covid-19-

www.skybus.lt

 

Ar taksi vykdo savo veiklą Kauno oro uosto teritorijoje? 

Taip, taksi veikla vykdoma skrydžių metu.

 

Ar veikia automobilių stovėjimo aikštelės prie Kauno oro uosto?          

Taip, Kauno oro uoste veikia tiek trumpalaikio stovėjimo aikštelė (P2), tiek ilgalaikio stovėjimo aikštelės (P1 ir P3). Jos yra automatizuotos, veikia 24/7. Apmokėjimas už parkavimą – mobiliąja Unipark aplikacija ir automatinėse kasose kortele ir grynaisiais.   

Jeigu rezervacija atlikta iki kovo 16 d. (karantino pradžios) arba rezervuota paslauga su atšaukimo galimybe – grąžiname sumokėtą sumą. Daugiau informacijos rasite čia. Visais kitais atvejais, patariame kreiptis į oro vežėją dėl patirtų išlaidų kompensavimo.

 


Parduotuvės, kavinės ir paslaugos oro uoste

 

Ar galima nusipirkti skrydžio bilietus oro uoste?

Bilietų kasos pradeda dirbti 2 val. iki skrydžio, o iš karto po lėktuvo pakilimo darbą baigia. Įėjus darbuotojams pasakykite, kad einate į bilietų kasas.

Kokios parduotuvės ir kavinės veikia? Koks darbo laikas?   

Atnaujinus skrydžius veiks šios parduotuvės ir kavinės, kurių darbo laikas bus derinamas prie skrydžių tvarkaraščio:     

Paslaugos

Teikiamos paslaugos nuo birželio 1 d.

Kavinės

“Thierry Kepykla” Šengeno išvykimo II a., “Thierry Kepykla” ne Šengeno išvykimo III a.

Maisto išsinešti parduotuvės “Narvesen”

Šengeno išvykimo II a., atvykimo I a.

Parduotuvė “Heinemann Duty Free Kaunas”

Išvykimo II a. (Šengeno ir ne Šengeno erdvėse)

Parduotuvė “City Souvenirs”

Atvykimo I a.

Valiutos keitimas “Medicinos Bankas”

Atvykimo I a.

Bagažo pakavimas ir saugojimas “Pack&Fly”

Registracijos salės II a.

Bilietų pardavimas “Litcargus”

Atvykimo I a.

Automobilių nuomos paslaugos 

Pagal išankstines rezervacijas. Pastatas - senasis išvykimo terminalas už viešojo transporto stotelės. 

Gėrimų ir užkandžių pardavimo automatai 

Ne Šengeno išvykime

Asmens apsaugos priemonių pardavimo automatai

Ne Šengeno atvykimo I a., Atvykimo I a.

Viešbutis "Air Hotel" Priešais terminalą
Bankomatai Išvykimo salė, I a. 

Ar organizuojamos ekskursijos oro uoste? 

Kol kas ekskursijos nėra organizuojamos.


Bendra informacija apie koronavirusą              

Kiek laiko truks karantinas?   

Karantinas Lietuvos Respublikoje yra atšauktas, bet galioja valstybės lygio ekstremali padėtis.

 

Kur kreiptis pasijutus blogai ar turint klausimų dėl koronaviruso?     

Koronaviruso karštoji linija: 1808, +370 37 367 963 (skambinant iš užsienio) arba savo šeimos gydytoją.

 

Kur rasti daugiau informacijos apie koronavirusą Lietuvoje?

www.koronastop.lt


Naudingos nuorodos                

Daugiau informacijos galite rasti: http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/rekomendacijos ;

http://koronastop.lrv.lt/

[[#ex]]

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 11 23 d. 10:04
Atgal