Leisti

Oro linijų bendrovės, ketinančios atnaujinti reguliarius skrydžius iš Kauno oro uosto:

 • Nuo 2020 m. birželio 1 d.: „Wizz Air“ - skrydis iš/į Olesiundo oro uostą (AES). Reguliarūs skrydžiai bus vykdomi pirmadieniais ir penktadieniais. Bilietus galite įsigyti čia: www.wizzair.com
 • Nuo 2020 m. birželio 1 d.: „Wizz Air“ - skrydis iš/į Bergeno oro uostą (BGO). Reguliarūs skrydžiai bus vykdomi pirmadieniais ir penktadieniais. Bilietus galite įsigyti čia: www.wizzair.com

Informacija apie atnaujinamus skrydžius, jų dažnį bei tvarkaraštį nuolat keičiasi, tad kviečiame nuolat tikrinti jūsų oro linijų bendrovės bei oro uosto teikiamą informaciją. 

Skrydžių tvarkaraštyje tiksliausia informacija pateikiama ne anksčiau kaip 48 val. iki numatomo skrydžio. 

 

Atsinaujinus skrydžiams šiek tiek keičiasi ir saugumo reikalavimai. Rankiniame bagaže bus leidžiama vežtis iki 500 ml dezinfekcinio skysčio, registruotame bagaže - iki 2 litrų. Svarbu, kad jis būtų originalioje pakuotėje su gamintoje etikete, kurioje nurodyta, kad tai yra dezinfekcinis skystis. Pabrėžiama, kad išimtis taikoma tik dezinfekcinėms priemonėms, kitiems skysčiams reikalavimai išlieka tie patys. Į lėktuvą (tiek rankiniame, tiek registruotame bagaže) ir toliau nebus galima pasiimti skysčių, kuriuose yra 70 proc. ir didesnė alkoholio koncentracija. Visas taisykles ir draudžiamų gabenti daiktų sąrašą galite rasti čia.

 

Aktualią Užsienio reikalų ministerijos informaciją keliaujantiems galite rasti čia.

Aktualią informaciją apie Covid-19 galite rasti čia

 

Atnaujinus skrydžius, oro uoste galios šios taisyklės:

 • Į terminalą įleidžiami tik galiojantį bilietą turintys keleiviai;
 • Į terminalą įleidžiami tik keleiviai, nešiojantys asmenines apsaugos priemones (AAP), jas privaloma dėvėti nuolat;
 • Į terminalą įleidžiami keleiviai tik po pirminės sveikatos patikros – užtikrinama kūno temperatūros kontrolė ir įvertinami simptomai;
 • Visi keleiviai privalo praeiti pasienio kontrolę (iki kol taikoma visiška pasienio kontrolė).

Oro uoste bus įdiegtos šios papildomos apsaugos priemonės:

 • Atvykimo ir išvykimo terminaluose keleiviams užtikrinamos rankų dezinfekavimo priemonės;
 • Terminalo patalpos, horizontalūs ir vertikalūs paviršiai kasdien valomi dezinfekavimo priemonėmis;
 • Apie prevencinius veiksmus dėl COVID -19 pranešama per garso sistemą, o vaizdo pranešimai rodomi terminalo ekranuose;
 • Tuo pačiu metu veikia ribotas skaičius keleivių registracijos stalų, skirtingų skrydžių registracijos vietos yra išdėstoma maksimaliu atstumu viena nuo kitos.
 • Priešais stalus dedamos eilių kliūtys, užtikrinamos papildomos dezinfekavimo priemonėmis, žymimi 1–2 m. atstumai, pateikiama  informacija apie atstumo laikymąsi;
 • Organinio stiklo skydai yra įmontuoti ant registracijos stalų, saugumo patikrinimo vietose ir prie įlaipinimo vartų;
 • Visiems darbuotojams ir partneriams AAP dėvėjimas yra privalomas;
 • Oro uoste yra sudaryta galimybė įsigyti AAP;
 • Kas antra sėdimųjų suolų kėdė yra pažymėta kaip nenaudojama;
 • Terminale yra specialios dėžės, skirtos panaudotoms AAP išmesti;
 • Atvykus pildomos ir renkamos keleivių buvimo vietos formos (ICAO PLC);
 • Atvykstantiems keleiviams taikoma 14 dienų saviizoliacija.

 

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI (atnaujinta 2020-05-22)

Kas gali išvykti iš Lietuvos?          

Draudimas Lietuvos piliečiams išvykti nebegalioja. Užsieniečiai gali išvykti be apribojimų.

Kokius dokumentus reikia turėti oro uoste išvykstant iš Lietuvos (išskyrus į Latviją ir Estiją)?

Ateidami į registraciją keleiviai turi būti paruošę dokumentus, kurie patvirtintų jų kelionės būtinumą – leidimas gyventi konkrečioje šalyje, registracijos dokumentai (kad keleivis yra registruotas konkrečioje šalyje), darbo sutartys (keliauja dirbti, yra įdarbintas konkrečioje šalyje), garantiniai laiškai, pakvietimo laiškai ir visi kiti panašaus pobūdžio dokumentai.

Kaip elgtis atvykus į oro uostą?

Užsidėti veido kaukę ar kitą veido apsaugos priemonę, o praėjus sveikatos patikrinimo postą, paruošti kelionės bilietą/rezervaciją, asmens tapatybę įrodančius dokumentus ir kelionės tikslą pagrindžiančius dokumentus (išskyrus Vokietijos piliečiams). Dokumentus laikyti rankose ir jei tai įmanoma pateikti patikrinti per atstumą (pvz., atversti asmens dokumento puslapį su viza ir tt.).

Kokie reikalavimai taikomi išvykimui?          

Nuo 2020-03-20 visuose Lietuvos oro uostuose į terminalus bus įleidžiami tik išvykstantys keleiviai, kurie su savimi turės numatomo skrydžio bilietą (fiziniu ar elektroniniu formatu). Keleiviams privaloma dėvėti kaukes, bus tikrinama temperatūra. Galės skristi sveiki, kvėpavimo takų infekcijomis nesergantys keleiviai, neturintys temperatūros (<37,3 ⁰). Taip pat turėti kelionę pagrindžiančius dokumentus – darbo sutartį, darbdavio garantinį raštą, sutartį su mokymosi įstaiga. Papildomi dokumentai bus nereikalingi Latvijos ir Estijos Respublikų piliečiams.

Ar bus vykdoma pasienio patikra, išvykstant iš Lietuvos?                

Pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos pateiktą informaciją, bus tikrinami tiek į Šengeno, tiek į ne Šengeno šalis išvykstantys ir atvykstantys keleiviai. Ši procedūra numatyta iki 05.31.

Prieš kiek laiko turiu atvykti į oro uostą?     

Ne mažiau kaip 2 val. iki skrydžio.

Jei turiu skrydžio bilietus, ar skrydis tikrai bus vykdomas?              

Bilietų turėjimas negarantuoja, kad skrydis įvyks, jis gali būti atšauktas ar perkeltas, priklausomai  nuo besikeičiančios situacijos Lietuvoje ir pasaulyje. Patariame sekti informaciją oro uosto puslapyje arba kreiptis tiesiogiai į bilietų pardavėją (aviakompaniją, kelionių agentūrą ar pan.)

Kas gali atvykti į Lietuvą?

Uždrausta užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, išskyrus Lenkijos Respublikos piliečius, atvykstančius darbo, verslo ar studijų reikalais, Estijos Respublikos ar Latvijos Respublikos piliečius, užsieniečius, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečių šeimos nariai (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), sutuoktiniai, globėjai), taip pat ekipažų ir įgulų narius, kurie dirba tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdo tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, taip pat asmenis, turinčius nacionalinę vizą bei atvykstančius darbo, verslo ar studijų reikalais, asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių, ir NATO bei NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius, sveikatos priežiūros specialistus, atvykstančius teikti transplantacijos paslaugų, taip pat šio nutarimo 3.1.3 papunktyje nurodytas išimtis ir užsieniečius, kuriems išimtiniais atvejais leidžiama atvykti į Lietuvos Respubliką atskiru atitinkamos valdymo srities ministro leidimu ir kurių atvykimui pritaria Vyriausybė. Ekipažų ir įgulų nariai, vykdantys tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis, per Lietuvos Respublikos teritoriją vyksta be būtinojo sustojimo

Su nutarimu galite susipažinti čia.

Kokie reikalavimai taikomi atvykimui?

Lietuvos oro uostuose nuo 2020-03-14 pradėta visų be išimties atvykstančių keleivių sveikatos patikra,  kurią vykdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) - visi atvykstantys keleiviai tikrinami termovizoriaus pagalba, taip pat privalo užpildyti išduotą anketą dar lėktuve, ją patikslinti pagal poreikį ir atiduoti jau oro uosto atvykimo terminale NVSC specialistams. Keleiviai  išleidžiami iš oro uosto  tik įsitikinus, kad atliktos minėtos procedūros. Atvykus bus privaloma 14 dienų saviizoliacija, išskyrus atvykusius iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

Ar vykdoma pasienio patikra, atvykstant į Lietuvą?     

Pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos pateiktą informaciją, tikrinami tiek iš Šengeno, tiek iš ne Šengeno šalių atvykstantys keleiviai. Ši procedūra numatyta iki 05.31.

Ar galima per Lietuvos Respubliką vykti tranzitu?        

Leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę arba dėl kurių yra motyvuotas užsienio valstybės prašymas, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus. Supaprastintas asmenų tranzitas iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal per Lietuvos Respublikos teritoriją vykdomas tik per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatytomis sąlygomis.

Ar į oro uostą gali atvykti keleivius pasitinkantys asmenys?           

Šiuo metu pasitikti keleivius galimybė yra tik lauke. Rekomenduojama atvykstančių laukti automobiliuose. Pasitinkant keliaujančius asmenis, taip pat rekomenduojama laikytis asmens higienos ir saugumo reikalavimų. Taip pat reikia įvertinti, kad dėl taikomų procedūrų (temperatūros matavimas, anketų pildymas, pasų kontrolės patikra) keleiviai gali terminale užtrukti ilgiau nei įprastai.

Kaip priimti sprendimą dėl skrydžio bilietų pirkimo?   

Rekomenduojame įvertinti esamą situaciją tiek Lietuvoje, tiek šalies, į kurią ketinama vykti dėl COVID-19, taip pat skrydžiui pasirinktą laiką bei galiojančius nutarimus. Sprendimą priimti turi patys perkantieji, tačiau garantijų niekas negali suteikti.

Ar galima nusipirkti skrydžio bilietus oro uoste?            

Bilietų ofisų veikimas bus atnaujintas, prasidėjus reguliariems skrydžiams, tačiau dėl keleivių ir darbuotojų saugumo į oro uostą bus įleidžiami tik keleiviai, jau turintys bilietus į vykdomus skrydžius.

Skrydžio dieną noriu pasikeisti bilietą. Ar yra galimybė?                  

Likus mažiau nei 24 val. bilietus keisti galima tik oro uosto bilietų kasose. Bilietų kasos atsidaro likus 2 val. iki numatyto skrydžio ir užsidaro iš karto po vartų uždarymo.

Kur kreiptis dėl kompensacijos, susijusios su skrydžių pokyčiais? 

Dėl šio klausimo rekomenduojama kreiptis tiesiogiai į aviakompaniją, kelionės organizatorių ar jūsų bilietų pardavėją.

Ar reikės laikytis saviizoliacijos 14 d., atvykus į Lietuvą?                  

Asmenims, grįžusiems ar atvykusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija, išskyrus Lenkijos Respublikos piliečius, grįžusius ar atvykusius darbo, verslo ar studijų reikalais, ir Lietuvos Respublikos piliečius, grįžusius ar atvykusius iš Lenkijos Respublikos, kai buvo vykstama darbo, verslo ar studijų reikalais, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos piliečius ir Lietuvos Respublikos piliečius, grįžusius ar atvykusius iš Estijos Respublikos ar Latvijos Respublikos, užsienio valstybių piliečius, tranzitu vykstančius per Lietuvos Respubliką su privaloma palyda (konvojumi) į savo gyvenamosios vietos valstybę, neturinčius COVID-19 ligos (koronavirusinės infekcijos) simptomų.

Daugiau informacijos 2020 m. gegužės 6 d. Nr. 451 LRV Nutarime „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2020 M. KOVO 14 D. NUTARIMO NR. 207 „DĖL KARANTINO LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBIMO“ PAKEITIMO“.

Kur rasti informaciją dėl šalies, į kurią vykstama, reikalavimų?    

Rekomenduojame kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu telefonu 8 5 2362444.

Kokios naujos saugumo priemonės įgyvendintos oro uostuose keleivių saugumui užtikrinti?      

Lietuvos oro uostuose įgyvendintos saugumo priemonės keleivių saugumui užtikrinti:

• Prie įėjimo į oro uostą matuojama kiekvieno keleivio temperatūra, vertinama dėl ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų.

• Matomose vietose pateikta informacija keleiviams apie asmens higienos laikymosi būtinybę bei privalomą apsauginių kaukių arba apsauginių veido priemonių dėvėjimą ir kita aktuali informacija.

• Užtikrinta galimybė keleiviams dezinfekuoti rankas – stendai su dezinfekciniu skysčiu ir instrukcijos. Specializuotos šiukšliadėžės panaudotoms asmens apsaugos priemonėms.

• Terminalo patalpos nuolat valomos vadovaujantis LR Vyriausybės rekomendacijomis.

• Suklijuoti lipdukai ant grindų, nurodantys laikytis saugaus 1-2 m. atstumo tarp keleivių, ant kėdžių – lipdukai, nurodantys keleiviams sėdėti tik saugiu atstumu vienam nuo kito.

• Darbo vietos, skirtos aptarnauti Klientus paskirstomos maksimaliu atstumu viena nuo kitos, kad būtų užtikrinamas saugus atstumas. Organinio stiklo skydai yra įmontuoti ant registracijos stalų, saugumo patikrinimo vietose ir prie įlaipinimo vartų.

• Visiems darbuotojams ir partneriams asmens apsaugos priemonės yra privalomos.

• Apie prevencinius veiksmus dėl COVID-19 pranešama per garso sistemą, o vaizdo pranešimai rodomi terminalo ekranuose. 

• Terminalas ir jame esantys paviršiai dažnai valomi ir dezinfekuojami pagal LR Vyriausybės rekomendacijas.

• Jei keleivių vežimui naudojami autobusai, po kiekvieno reiso – dezinfekuojami.

Kokios naujos saugumo priemonės įgyvendintos oro uostuose darbuotojų saugumui užtikrinti?

Visiems oro uosto darbuotojams matuojama temperatūra, suteikta galimybė dezinfekuotis rankas, suteikiamos vienkartinės pirštinės ir kaukės.

Visiems darbuotojams ir partneriams asmens apsaugos priemonės yra privalomos. Taip pat ant registracijos stalų, saugumo patikrinimo vietose ir prie įlaipinimo vartų yra sumontuoti organinio stiklo skydai.  Tuo pačiu metu veikia ribotas skaičius keleivių registracijos stalų, skirtingų skrydžių registracijos vietos yra išdėstoma maksimaliu atstumu viena nuo kitos.

Kokių taisyklių rekomenduojama laikytis keleiviams, atvykus į oro uostus?     

• Blogai pasijutus kreipkitės į Koronaviruso „karštąją liniją“ 1808/+370 (37) 367 963.

• Dėvėkite apsauginę veido kaukę arba kitas apsaugines veido priemones (nuo 6 m. amžiaus). Rekomenduojame dėvėti ir pirštines.

• Laikykitės asmens higienos – tinkamai plaukite/dezinfekuokite rankas, laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (naudokitės servetėle ar sulenkta alkūne), nelieskite rankomis veido, akių.

• Laikykitės saugaus 1–2 metrų atstumo nuo kitų keleivių ir darbuotojų.

• Už prekes, paslaugas kaip įmanoma dažniau atsiskaitykite banko kortele ar bekontakčiu būdu.

• Venkite nebūtinų žmonių susibūrimo vietų, fizinių kontaktų.

• Nesibūriuokite didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, jei nesate artimi šeimos nariai.

• Nerekomenduojame lankytis rizikos grupės asmenims (vyresniems nei 60 metų amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis).

Ar vykdomi tarpmiestiniai ir tarptautiniai autobusų reisai, kuriais keleiviai gali pasiekti oro uostus?

„Ollex“ atnaujina keleivių vežimą specialiaisiais reisais tarp Klaipėdos ir Vilniaus oro uosto, ir tarp Kauno ir Vilniaus oro uosto. Susipažinti su tvarkaraščiais ir bilietus įsigyti galite čia.

Ecolines maršrutai laikinai sustabdyti. Atnaujintą informaciją galima rasti: https://ecolines.net/lt/lt

TOKS pervežimo paslaugos laikinai sustabdytos. Atnaujintą informaciją visuomet galima rasti: https://toks.lt/apie-mus/naujienos/

Flybus visos pervežimo paslaugos šiuo metu iki gegužės 22 d. (imtinai) yra sustabdytos.  Atnaujintą informaciją galima rasti: http://www.flybus.lv/en/-covid-19-

SkyBus pervežimai laikinai sustabdyti. Atnaujintą informaciją galima rasti: www.skybus.lt 

Ar organizuojamos ekskursijos oro uoste?  

Kol kas ekskursijos nėra organizuojamos.

Kur kreiptis pasijutus blogai ar turint klausimų dėl koronaviruso?                     

Koronaviruso karštoji linija: 1808, +370 37 367 963 (skambinant iš užsienio) arba savo šeimos gydytoją.

Kur kreiptis dėl sveikatos prevencijos klausimų?           

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai: +370 618 79 984; +370 616 94 562

info@nvsc.lt; koronavirusas@sam.lt

Kur kreiptis kelionių rekomendacijų klausimais?           

Užsienio reikalų ministerija: +370 5 236 2444

Klausimai, skirti diplomatinėms atstovybėms, turėtų būti siunčiami konkrečios diplomatinės atstovybės elektroninio pašto adresu: http://keliauk.urm.lt/lt/embasycontacts

Kur kreiptis dėl pasienio klausimų?

Valstybės sienos apsaugos tarnyba: +370 5 271 9305

ncc.lithuania@vsat.vrm.lt

Norint gauti leidimą išvykti, reikėtų kreiptis el.p. vsat.vadas@vsat.vrm.lt su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindžiančius dokumentus

Kur kreiptis dėl oro uostų klausimų (Vilniaus, Kauno ir Palangos)?                     

Lietuvos oro uostai: +370 612 44 442

Kur kreiptis dėl viešosios tvarkos, policijos veiklos klausimų?        

Lietuvos policija: 8 700 60 000

info@policija.lt

Kur galima rasti informaciją apie saviizoliaciją?              

Informaciją dėl saviizoliacijos galima rasti savivaldybių internetiniuose puslapiuose.

Taip pat daugiau informacijos galite rasti: http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/rekomendacijos ;

Kiek laiko truks karantinas?        

Karantinas Lietuvos Respublikoje truks iki 2020-05-31 24 val.

Kur rasti daugiau informacijos apie karantiną? Ar aktualios informacijos?               

Daugiau informacijos galite rasti: http://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/rekomendacijos ;

http://koronastop.lrv.lt/

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 05 22 d. 17:33
Atgal