Kartais norisi pabėgti nuo supančios rutinos, pailsėti, o galbūt ir pamatyti kažką naujo. Kelionės yra puikus būdas atsipalaiduoti, pasimėgauti nuostabiu aplinkos grožiu, pamiršti rūpesčius. Prasidėjus aviacijos vasaros sezonui, Lietuvos oro uostų komanda parengė penkias krypčių rekomendacijas – Europos miestus, kuriuos verta aplankyti ir lengva pasiekti iš Lietuvos.

Bratislava, Slovakija

Poilsis Bratislavoje yra kur kas ramesnis nei kaimyninėse sostinėse, tačiau tai nereiškia, kad neįdomus. Ji yra įsikūrusi ant Dunojaus upės kranto ir yra vienintelė šalies sostinė, turinti bendrą sieną su dviem valstybėmis - Austrija ir Vengrija. Taigi patogi miesto geografinė padėtis suteikia galimybę pakankamai greitai nuvykti į Vieną ar Budapeštą.

Miesto istorinis centras nedidelis ir labai patogus pėstiesiems. Apeiti visas pagrindines turistines vietas galima per pusdienį, o pamatyti tikrai yra ką – miesto simboliu tapusią Bratislavos pilį, senąją rotušę, prabanga tviskančius Grasalkovičių ir Primatų rūmus, išskirtines katedras bei bažnyčias.

Gero maisto mėgėjai neliks nusivylę restoranais. Šios šalies virtuvė nėra tokia išpopuliarinta, tad tikrai bus ką paragauti pirmą kartą. Tradicinių patiekalų yra nemažai, o žinomiausias jų – „bryndzove halušky“, bulvių patiekalas su ožkos sūriu ir spirgučiais. Tiesioginį skrydį į Bratislavą iš Kauno oro uosto siūlo „Ryanair“ oro linijos.

Viena, Austrija

Viena – kultūrine prasme kone turtingiausia Europos sostinė, turinti ilgą, įdomią istoriją bei daugybę turistinių vietų ir atrakcijų, kurias verta pamatyti ir patirti. Vienoje išvysite nuostabius barokinius pastatus, gotikines katedras, visame pasaulyje žinomą Albertinos muziejų ir Vienos valstybinę operą, o taip pat – gausybę galerijų ir kitas netikėtas meniškas vietas.

Mieste gyveno ir kūrė daugybė garsių menininkų, tokių kaip J. Štrausas, L. van Bethovenas ir W. A. Mozartas. Garsiausių pasaulyje kompozitorių palikimas jaučiamas iki šių dienų, tad muzikos mylėtojams mieste patiks. Koncertai vyksta nuolatos, o jei norite nepamirštamų įspūdžių – apsilankykite Vienos valstybinėje operoje, kuri yra viena žymiausių pasaulyje.

Mieste yra gausybė parkų ir sodų, taip pat galima apžiūrėti apylinkes, kuriose nutiesti keliai pėstiesiems ir dviratininkams. Už miesto ribų atsiveria vaizdingi kaimai bei vynuogynai. Audringi vakarėliai ir klubai leis mėgautis šurmuliuojančiu naktiniu gyvenimu. Iš Vilniaus oro uosto į Vieną skraidina „Ryanair“ ir „Austrian Airlines“ skrydžių bendrovės.

Palma, Maljorka (Ispanija)

Maljorka – viena iš gražiausių bei populiariausių Ispanijos salų, kuri garsėja nuostabia gamta, giliais slėniais ir nuostabiais paplūdimiais. Salos plotas nėra didelis (3640 km²), tad, pasimėgavus sostinės Palmos šurmuliu ir lankytinomis vietomis, verta pakeliauti po salą automobiliu.

Audringas ispanų charakteris neliks nepastebėtas – naktinis gyvenimas saloje tiesiog verda. Maljorkoje beveik kiekviename mieste yra bent po kelis klubus ar karaokės barus, tad liūdna nebus.

Dienomis galima mėgautis karšta saule paplūdimiuose ir vandens pramogomis bei grožėtis gamta keliaujant serpantinais. Atsiveriantys vaizdai nuo apžvalgos aikštelių įstrigs atmintyje ilgam. Dėl subtropinio klimato vasaros čia saulėtos ir karštos, tad dauguma turistų atkeliauja būtent šiltuoju metų laiku. Skrydžius į Maljorkos Palmą iš Kauno oro uosto siūlo „Ryanair“, o nuo gegužės 2 d. iš Vilniaus oro uosto čia skraidins „airBaltic“.

Baris, Italija

Miestas pietinėje Italijos dalyje prie Adrijos jūros žinomas dėl savo istorijos, itališkos kultūros bei maisto. Išskirtinio žavesio miestui suteikia barokinė architektūra ir paminklai. Senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, jame daug siaurų gatvelių, kuriose gausu tradicinių italų restoranų, kavinių ir mažų parduotuvėlių.

Italija garsėja savo maistu ir Baris nėra išimtis. Šio miesto virtuvė yra laikoma viena tradiciškiausių ir vertingiausių Italijos virtuvių, o kainos ženkliai mažesnės nei Romoje ar Florencijoje. Į Barį iš Kauno oro uosto skraidina „Ryanair“ oro linijos.

Kopenhaga, Danija

Kopenhaga – Danijos sostinė ir didžiausias miestas, žinomas dėl savo modernių pastatų, parkų, kavinių, restoranų, muziejų ir koncertų salių. Tai - miestas, kuriame puikiai susilieja senoji ir naujoji architektūra. Pagrindinis simbolis – danų rašytojo H. C. Anderseno pasakos „Undinėlė“ herojės skulptūra.

Miestas taip pat garsėja savo senamiesčiu, kuriame yra daug viduramžių laikų pastatų, o ypatingą emociją suteikia Hageno salos rajone esantys spalvingi nameliai. Galima aplankyti vieną seniausių Danijoje Daugardo pilį, daugybę muziejų, Nyhavn kanalą, kuriame galima apžiūrėti laivus ar ramiai pavakaroti užsisakius maisto bei gėrimų iš vietinių restoranų. Iš Vilniaus ir Palangos oro uostų į Kopenhagą galima nuvykti su skrydžių bendrove SAS, o iš Kauno – su „Ryanair“.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023 04 19 d. 14:17

Susijusios naujienos

Prie Lietuvos oro uostų komandos prisijungė naujas finansų vadovas
Plačiau
Lietuvos oro uostuose startuos saulės elektrinių parkų plėtra: skelbiamas projektavimo paslaugų viešasis pirkimas
Plačiau
Lietuvos oro uostai modernizuoja savo automobilių parką – persės į elektromobilius
Plačiau
Gyventojų apsaugai nuo triukšmo poveikio Lietuvos oro uostai gali skirti iki 5 mln. eurų
Plačiau
Atgal
X